Jak zwiększyć sprzedaż w 2020 roku?

Jak zwiększyć sprzedaż w 2020 roku?

6 stycznia, 2020

Napisane przez Przemysław Zieliński

Wraz z nadejściem nowego roku warto przemyśleć podejmowane działania tak, by osiągnąć sukces. Poznaj 5 skutecznych wskazówek dla małych i średnich firm, które pomogą Ci zwiększyć sprzedaż produktów i usług.

 

„Jeśli uznasz, że zaangażujesz się tylko w to, co na pewno wypali, to stracisz sporo możliwości” (Jeff Bezos)

1. Przeanalizuj wygląd Twojej strony www

Spraw, aby strona internetowa była Twoją wizytówką. Przemyśl, czy jest ona zgodna z tym, co oferujesz. Systematycznie odświeżaj treści, aby informacje na niej zawarte były aktualne. Postaraj się także o to, aby pojawiły się zdjęcia usług i produktów – to przyciągnie uwagę klientów. Może czas na zmiany i warto odświeżyć stronę?

 

Klienci są bardzo wymagający pod względem wyglądu strony i jej wydajności. Pamiętaj, że stworzenie www to połowa sukcesu. Ważniejsze jest to, aby nie znikła ona z wyników wyszukiwania.

2. Może czas na aplikację mobilną?

Obecnie ponad 90% użytkowników korzysta z telefonu. W związku z tym aplikacja mobilna może zapewnić Ci przewagę na rynku. Jej funkcje mogą być bardzo różne. Możesz zatem zaistnieć na urządzeniach mobilnych niezależnie od tego, co oferujesz i kim jest Twój odbiorca.

 

Co zyskujesz dzięki aplikacji?

  • Stały kontakt z użytkownikiem.
  • Powiadomienia push w telefonie.
  • Bezpośredni dostęp klienta do Twojej firmy.
  • Działanie offline.

To tylko niektóre możliwości – ich skala jest naprawdę szeroka.

3. Zwiększ sprzedaż za pośrednictwem chat bota

Jak działa chat bot? Bot odpowiada na wiadomości za Ciebie przez całą dobę. Dzięki temu nadawca nie musi czekać na Twoją odpowiedź. Ponadto możesz wysłać wiadomość
jednocześnie do kilku tysięcy osób, np. z ofertą promocyjną. Bot zbiera informacje o swoich subskrybentach, co umożliwia stworzenie bazy adresatów.

 

Przedstawiamy wyniki, które uzyskał nasz klient, wysyłając wiadomość z ofertą promocyjną za pośrednictwem chat bota:Jak zwiększyć sprzedaż w 2020 roku?

Wiadomość wysłaną do 908 osób otworzyło 99,89% odbiorców, z czego 215 osób skorzystało z promocji! Zachęciliśmy Cię?

4. Uaktualnij informacje w Google Moja Firma i poproś o opinie klientów

Aktualne informacje umożliwią Twojemu klientowi wyszukanie oferowanych przez Ciebie produktów lub usług. Dzięki Google Moja Firma masz kontrolę nad tym, jak firma wyświetla
się w wyszukiwarce.

 

Najczęściej popełniane błędy:

  • niewłaściwy opis działalności,
  • niepoprawny wybór kategorii firmy,
  • powielone oferty,
  • nieaktualne dane (godziny pracy, numer kontaktowy, lokalizacja, itp.),
  • brak jakichkolwiek opinii.

Opinie klientów są niezwykle istotne. Dla 30% osób, które dokonują wyboru firmy, są one kluczowym kryterium. W związku z tym po sprzedaży produktu bądź wykonaniu usługi poproś swojego klienta o rekomendację. Jeśli był zadowolony z jakości obsługi – wystawienie opinii nie będzie dla niego problemem.

5. Ucz się od konkurencji

Badanie konkurencji jest bardzo ważne w biznesie. Nie chodzi o to, abyś robił to, co Twoi konkurenci. Na podstawie badania rynku możesz wdrożyć to, czego oni nie mają! Zrób rozeznanie, jakie produkty i usługi oferują osoby z Twojej branży. Jednak przede wszystkim pozwól klientowi dokonać najlepszego wyboru i zrób wszystko, aby wybór padł na Ciebie!

Kategoria: , , ,

Przemysław Zieliński Właściciel agencji reklamowej Rewi Reklamy. Z wykształcenia grafik z 5-letnim doświadczeniem, specjalista w zakresie marketingu i social mediów. Prywatnie miłośnik aktywnego trybu życia z zacięciem do motoryzacji.

Zaufali nam:

Rewi Studio