Strona internetowa – dlaczego warto ją mieć?

20 września, 2019

Napisane przez Kamil Perzowski

Korzystanie z internetu stało się nieodłącznym elementem naszego życia. Jest ono tak naturalne, że w przypadku, kiedy zostajemy odcięci od sieci, czujemy, że czegoś nam brakuje. Internet jest obecny w naszym codziennym życiu, nie możemy się bez niego obejść również w biznesie. Prowadząc przedsiębiorstwo musimy „być” w sieci. Jednym z elementów istnienia w wirtualnej przestrzeni jest prowadzenie strony internetowej firmy. Czy warto ją prowadzić? A może można się bez niej obejść?

 

Czy warto mieć stronę internetową?

Oczywiście! I w tym momencie przytoczę przykład, który zaobserwowałem w jednym z wpisów na portalu społecznościowym. Pewna firma zadeklarowała, że nie potrzebuje strony internetowej ze względu na to, że wzorcowo prowadzi swoje profile w social mediach. Poza tym uznała ona, że nie warto przejmować się choćby prostą wizytówką firmy, kiedy przedsiębiorstwo tak dobrze radzi sobie bez niej. 

 

Jak wiadomo – różnie bywa. Jeśli nasz content opieramy tylko na jednym kanale komunikacji, jest nam łatwiej – nie wymaga to od nas większego wysiłku i nie obciąża finansowo. A co w przypadku, kiedy treści, które kierujemy do naszych odbiorców, zostaną zablokowane przez Facebook’a? Może się tak stać z wielu powodów. Na przykład algorytm tego portalu społecznościowego może wykryć, że robimy coś, co jest niezgodne z zasadami. Wówczas na nasze konto zostają nałożone pewne ograniczenia, Facebook może nawet zablokować nasz fanpage – wówczas mówiąc potocznie, otrzymujemy „bana”, a ślad istnienia naszej firmy ginie. Już teraz facebook wprowadza płatne grupy, a czy w przyszłości również płatne będą fanpage’e?  Właśnie dlatego warto zainwestować w stronę internetową. Postaraj się o skromne i w pewien sposób niezależne miejsce dla Twojej firmy w sieci, gdzie to Ty możesz dyktować zasady 🙂

 

Ile kosztuje strona internetowa?

Drogo. Dużo. Za dużo. Takie stwierdzenia często padają z ust zainteresowanych. Strona internetowa kosztuje, a jeśli pragniesz mieć na niej ciekawe treści i rozwiązania dedykowane Twoim potrzebom – wówczas kosztuje jeszcze więcej. Wszystko oczywiście jest kwestią indywidualną, ponieważ strona stronie nie jest równa.

 

Pomyśl o tym w ten sposób. Jeśli w ciągu roku na Twoją stronę internetową trafi chociaż 200 klientów i 10% z nich zainteresuje się ofertą, a 1% dokona transakcji, czy to dużo? Czy warto otwierać dodatkowy kanał sprzedażowy, czy lepiej nie ryzykować? Musisz sam odpowiedzieć sobie na to pytanie.

 

Ze stroną internetową jest jak z samochodem – bo ile kosztuje samochód? Który model? Jaki rocznik? Z punktu A do punktu B możemy przemieszczać się zarówno Ferrari, jak i Matizem. To do Ciebie należy decyzja, na który z nich się zdecydujesz. A my pomożemy dokonać Ci wyboru

 

Jakie korzyści niesie za sobą posiadanie strony internetowej?

  • Wpływa na wizerunek firmy w internecie. Jeśli klient zastanawia się nad transakcją z Tobą, to najprawdopodobniej wpadnie na pomysł, aby sprawdzić w wyszukiwarce, czy znajdują się tam informacje o Twoim przedsiębiorstwie. Jak myślisz, czy jeżeli nic nie znajdzie, odbierze to pozytywnie? Strona www pozwala na interakcje z potencjalnymi oraz obecnymi klientami, poprawia wizerunek i jest reklamą działającą 24 godziny na dobę.
  • Daje możliwość informowania Twoich klientów o nowościach i ostatnich osiągnięciach/projektach/zleceniach. Oferujesz usługi, które wykonujesz najlepiej, jak potrafisz? Pochwal się tym i reklamuj się. Idealnym miejscem do tego jest strona internetowa.
  • Dzięki niej możesz połączyć działania. Reklama poprzez stronę internetową i jednocześnie np. w social mediach daje więcej możliwości. Możesz tworzyć na Facebooku post zachęcający do obejrzenia relacji z ostatniej realizacji wraz z linkiem do Twojej strony. Dzięki temu Twoja firma bardziej zapadnie w pamięć odbiorcy.
  • Regularne aktualizowanie strony w nowe treści podniesie Twoją pozycję w wynikach wyszukiwania. Pamiętaj o odświeżaniu materiałów, które dostępne są na Twojej stronie.
  • Jeśli działasz na rynku lokalnym, jesteś na etapie „rozwijania skrzydeł” i nie masz wystarczających środków, aby zainwestować w materiały reklamowe, które potrafią być kosztowne – postaw na stronę www. Umożliwi Ci ona rozreklamowanie się wszędzie tam, gdzie chcesz. Możesz np. skorzystać z Google Ads, dzięki czemu strona będzie mogła wyświetlać się osobom z wybranych miast szukających usług/towarów, które oferujesz. To jest właśnie moc internetu!
  • Strona www pomoże zautomatyzować pewne rzeczy w Twojej firmie. Umieszczając na stronie np. najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na nie oraz dokumenty do pobrania czy formularze, zaoszczędzisz czas i pieniądze. Twój zespół może w tym momencie zająć się innymi rzeczami. Trudniejsze lub często powtarzające się czynności również da się zautomatyzować poprzez rozwiązania dedykowane dla Ciebie. Co to oznacza dla Ciebie? Oszczędzasz  czas i pieniądze.

 

Posiadanie strony internetowej stało się ważnym elementem prowadzenia działalności. Ułatwia kontakt z klientem, a także usprawnia wiele działań. Jeżeli masz jakieś wątpliwości bądź pytania związane z utworzeniem strony internetowej, służymy pomocą.

Kategoria: ,

Kamil Perzowski Jestem odpowiedzialny za strony www

Zaufali nam:

Rewi Studio